بسم الله الرحمن الرحیم
HeratNews
خراسان - هرات


لا غـالِـبَ إلا الله - فـَحـَسبـُنـا الله وَ نـِعـمَ الـوکـیـل
خبر

طبق گزارشات رسيده از هرات حوالی صبح امروز به جان محمد اسماعيل خان، والی هرات در يکی از پارک های شهر سوء قصد صورت گرفت که وی از اين حمله جان به سلامت برد.

همچنان حوالی بعد ظهر امروز در يک زد و خورد شديد در نزديکی مقر فرقه 17 هرات در يک حملهء ديگر ميرويس صادق پسر اسماعيل خان و وزير هوانوردی دولت انتقالی اسلامی افغانستان به قتل رسيد.

طبق راپور دقيق که از منابع با خبر ما در شهر هرات دريافتيم، ميرويس صادق بعد از سوء قصد به جان پدرش محمد اسماعيل خان، خواست با ظاهر نايب زاده قومندان فرقه 17 هرات که گمان ميرود در سوء قصد به جان اسماعيل خان دست داشته باشد از نزديک ديدن کند اما به مجرد نزديک شدن به منزل قومندان فرقه موتر حامل ميرويس صادق مورد حمله راکتی قرار گرفت که در اين ميرويس صادق و دو تن ديگر از مسئولين ولايت هرات به قتل رسيدند.

بعد از قتل ميرويس صادق، نيروهای وفادار به محمد اسماعيل خان به خشم آمده به محل قومندانی فرقه 17 يورش بوردند و جنگ شديدی ميان اين دو گروه به وقوع پيوست.

اين درگيری که تا هنوز ادامه دارد، به قول از منابع بلند پايه وزارت دفاع ملی در کابل اضافه تر از 120 کشته بر جا گذاشته است.

سپس به اساس فرمان مارشال محمد قسيم فهيم وزير دفاع ملی و معاون رياست دولت انتقالی افغانستان آتش بس بين اين دو گروه درگير اعلام گرديد.

به گزارش دفتر وزارت دفاع ملی افغانستان پلان است تا فردا مارشال محمد قسيم فهيم وزير دفاع ملی و تعدادی ديگر از مقامات بلند رتبه دولتی غرض تحقيقات بيشتر به ولايت غربی هرات سفر نمايند.

طبق آخرين گزارشات که لحظات قبل (11:45 به وقت کابل) رسيد هنوز هم جنگ شديد ميان نيروهای محمد اسماعيل خان والی هرات و نيروهای فرقه 7 هرات ادامه دارد.

خراسان - هرات

[خانه | آرشيو | پست الكترونيك ]