جسد سالم و خوشبوی یک شهید فلسطینی بعد از ۳۸ سال

 

ساکنان منطقه “جلمه” فلسطینی در رمثاء، به طور ناگهانی متوجه انتشار خوشبویی بسیار دل انگیزی از  قبر یک زن شهید فلسطینی شدند. مردم این منطقه زمانی شاهد این صحنه بودند که قصد داشتند- بعد از دریافت مجوز شرعی- جنازه این شهید را به قسمت دیگری از قبرستان که اعضای دیگر خانواده این شهید به خاک سپرده شده بودند منتقل کنند. این زن حدود ۳۸ سال قبل در نتیجه پرتاب موشکی در این منطقه به شهادت رسیده بود.

طبق نوشته روزنامه” الدستور” اردن، این زن جوان در سن ۱۷ سالگی موفق به انجام فریضه حج بیت الله شده بود. وی همچنین به روزه های نفلی و مسنونه پایبندی کامل داشته است و در مجموع در یک خانواده متدین رشد کرده و پرورش یافته بود.
این روزنامه داستان شهادت این زن را به نقل از اعضای خانواده اش اینگونه بیان می کند: زمانی که این زن و تعدادی دیگر از همسایگان وی در پناهگاهی که هدف حمله موشکی قرار گرفته بود، پنهان شده بودند، یکی از موشکها به این زن اصابت کرده و وی به همراه جنینی که در شکم داشته به شهادت می رسد و با توجه به موقعیت حساس آن روزها، جنازه را در همان مکان دفن می کنند.
این روزنامه در ادامه می افزاید: اعضای خانواده این شهید، بعد از گذشت ۳۸ سال، به خاطر تغییرات عمرانی در این مکان و نیز اشتیاق زیارت و دعای خیر برای شهید، بعد از طی مراحل قانونی و اخذ مجوز شرعی، اقدام به حمل جسد نمودند.
خوشبویی مسرت بخش زمانی مشام حاضرین را معطر نمود که در حال برداشتن خاک از روی قبر بودند، و این هیجان و خوشحالی دوچندان شد زمانی که جنازه را بیرون آوردند مشاهده شد که جنازه بعد از ۳۸ سال کاملاً صحیح و سالم است.
شوهر ۶۹ ساله این شهید زمانی که این صحنه را مشاهده نمود خوشحالی و سرور تمام وجودش را فراگرفت. وی در این لحظه برخی از خصوصیات شهید قبل از شهادت را بیان نمود که او ساعاتی قبل از شهادتش وصیت نمود که بعد از وفات من  شتری را صدقه کنید. هنوز چند ساعت از این جمله اش نگذشته بود که در حالت روزه جام شهادت را نوشید.

منبع: www.sunnionline.us/farsi

/ 0 نظر / 48 بازدید