۲۳ قوس ۱۳۸۶ هجری شمسی

فعالیت مزدوران حکومت انگلیس در افغانستان:

از سالروز تولد شهزاده کريم آقا خان تجليل به عمل آمد

کابل -آژانس خبرى پژواک،٢٢ قوس />

از هفتاد و يکمين  سالروز تولد شهزاده کريم آقا خان ، چهل و نهمين امام اسماعليان  جهان ، به تاريخ />٢٢  قوس درجماعت خانۀ عمومى اسماعيليه درتايمنى شهر کابل تجليل به عمل آمد. 

 در اين محفل که از طرف ادارۀ  شوراى مرکزى  شعيه امامى اسماعيليان افغانستان   تدوير شده بود، صدها تن  از پيروان اسماعليه ،وغيره اشتراک نموده بودند.

به اساس اعلاميه خبرى شوراى يادشده ، کريم آقاخان  در سن ٢٢ سالگى در سال ١٩٥٧ ميلادى از طرف پدر کلانش (  امام سلطان محمد شاه ) به حيث چهل ونهمين امام  اسماعليان انتخاب گرديد .

قدم على نيکپى يک تن از پيروان مذهب اسماعليه و مسؤول مطبوعاتى مشرانو جرگه  به آژانس خبرى پژواک گفت که فرقۀ اسماعيليه، يک بخشى از مذهب شيعه مى باشد.

به گفته موصوف ، مذهب  اسماعيليه  درسال ١٤٨ هجرى قمرى  در جريان خلاقت حضرت امام جعفر به وجود آمده و در حال حاضر در چهل کشور جهان ،پيرو دارد. ( لا امکان است)

در محفل امروز، تعدادى از اشتراک کنندگان در مورد شخصيت کريم آقاخان که  نزد پيروان مذهب اسماعليه به آغاخان چهارم نيز مشهور است، صحبت نمودند.

شيرباز حکيمى  رئيس کنسل ملى شیعيان اسماعليه افغانستان ، در محفل امروز  گفت که کريم آقاخان  در زمان امامتش (؟؟؟) در عرصه هاى مخلتف، جهت هم پارچگى  جهان اسلام   تلاش نموده است .

به گفته وى ، آقاخان بعداز سال ١٣٨١ تاکنون   درعرصه هاى چون معارف ،صحت ،فرهنگ،بانک دارى،امور اجتماعى وغيره با مردم افغانستان کمک مى نمايد.

مسعوده جلال* وزير پيشن وزارت امور زنان و رئيس بنياد خيريه  جلال در محفل امروز، از کمک هاى بنياد   آقاخان و فعاليت هاى بشرى آن در افغانستان به قدردانى ياد نمود.

به اساس معلومات دفتر شوراى مرکزى شعيه امامى اسماعيلى ، کريم آقاخان، هفتاد و يک سال قبل در شهر ژينوا سويس متولد گرديد و اکنون در کشور  فرانسه زندگى مى نمايد. 

  به نقل ازمنبع ، کريم آقاخان اکنون سه پسر و يک دختردارد و تمام فرزندان وى در کشور هاى مختلف مصروف فعاليت هاى بشرى و کمک به مردم مى باشند.

از اين روز در ولسوالى شيبر باميان نيز  تجليل به عمل آمد.

محمد حسين مومن زاده مسوول کميته آقاخان در آن ولايت گفت که در اين محفل مردم ولايات پروان ، ميدان وردگ و باميان شرکت نموده بودند.

مومن زاده  در سخنانش در اين مراسم از تمام مسلمانان جهان خواست تا در جهت توحيد و هم پارچگى تلاش نمايند.

--------------------------------------------

* این زن بدبخت چقدر خود را به این در و آن در میکوبد تا بلکه دوباره مطرح شود و یا به کدام چوکی دست یابد.

ای خانم مسلمان! مثل اینکه هنوز از پیشنهاد و مشورۀ خائنانه ات که در مورد ارتباط دولت افغانستان با دولت خونخوار اسرائیل داده بودی و برای به رسمیت شناختن دولت اشغالگر اسرائیل تلاش میکردی، یادت رفته است؟ ولی هنوز از یاد مردم مسلمان افغانستان نرفته  و نخواهد رفت.

از خدا بترس و بدان که  این  خوش خدمتی ها به کفار و اشغالگران تو را در قبری که در آن تنها خواهی بود و در روز آخرت که روز سختی خواهد بود، یاری نخواهد کرد و این باداران تو و امثال تو  نیز به شفاعتت نخواهند آمد.

نمونه ای از زندگی تجملی آقا خان و خانمش: در اینجا کلیک کنید

اسلامی؟ امام؟

----------------------------------------

غرزى خواخوږى ، ادعاى کتاب اسرار مرگ داکتر نجيب را ، رد نمود

کابل - اژانس خبرى پژواک ، ٢٣ قوس

غرزى خواخوږى معاون شاروالى کابل  جملات منسوب به وى در کتاب   ( راز خوابيده اسرار مرگ داکتر نجيب ) ، که به اساس  ان موصوف در قتل نجيب شريک وهمکار اى اس اى پنداشته ميشود ،  جعلى و تلاش براى ترور شخصيت اش خواند . راز خوابيده اسرار مرگ داکتر نجيب اثر  رزاق مامون نويسنده افغان است ،که در ١٢٨ صفحه چاپ و تازه به بازار شهرکابل عرضه شده است .  اين کتاب به تيراژ  ٢٠٠٠ جلد چاپ شده ، اما محل چاپ آن معلوم نيست .

 نويسنده راز خوابيده اسرار مرگ داکتر نجيب ، در اين اثر در مورد سقوط حکومت داکتر نجيب ، ورود مجاهدين به کابل ، ورود طالبان به کابل وکشتن داکترنجيب و برادرش شاهپور احمدزى توضيحات داده است .  به اساس اين کتاب،در قتل داکتر نجيب ،غرزى خواخوږى معاون فعلى شاروالى کابل نيز دست داشت  .

 بخش دوم کتاب اسناد و مدارک را به نشر رسانده تا ثابت کند که غرزى يکى از نزديکترين شخص به ملاعمر رهبر طالبان ، سازمان اى اس اى پاکستان و عضوى برجسته خلق جناح  شهنواز تنى بوده است .  اين کتاب در مورد علت کشتن داکتر نجيب دلايل مختلف را بيان نموده است . گاه قتل داکتر نجيب، انتقام گيرى تنى خوانده شده و گاهى کار استخبارات پاکستان .

 در بخش ازاين کتاب، از نقل قول غرزى که به حواله اين اثر در تحقيقات خود ( در ايام زندان )  نگاشته است ، تحرير گرديده :

 (( ...ماهيچ گاه مسووليت اين کار را ( قتل نجيب ) به دوش تحريک اسلا مى نمى گذاريم و نه تحميل مى کنيم . وقتى ملا محمد عمر اخند از اين اقدام اطلاع يافت برايش گفتيم که ما انتقام رفقاى خود  را گرفتيم .))

اما غرزى،اين نقل قول را جعلى خواند، وى به آژانس خبرى پژواک گفت :((  ما وقتى به شهر کابل آمدم ( ١٧ ميزان ) که داکتر نجيب کشته شده بود. )) نجيب در شب پنجم ميزان ١٣٧٥ کشته شده است .

غرزى ،پذيرفت که با افکار نجيب مخالف بود، اما افزود که قتل نجيب به وى هيچ ربطى نداشت .

 درکتاب ،کاپى استعلامهاى ( سال ١٣٧٦ )  منسوب به غرزى نيز چاپ شده است که در آن ٣٤ سوال شده است که هر جواب به امضاى غرزى اختتام يافته است .   کاپى هاى ياد شده نشان ميدهد که اين استعلامها در ايام زندانى بودن غرزى ، از وى صورت گرفته است .

 به اساس اين کاپى،غرزى در جواب يک سوال گفته است  :(( موږ په دې وياړو، چې موږ ډاکتر نجيب الله مردار کړ . ... ))  يعنى : (( ما افتخار ميکنيم که داکتر نجيب الله را مردار کرديم .... )) 

  اما غرزى ،گفت که استعلام ، سوالات و جوابات و امضاى وى جعلى ميباشد .

   به گفته موصوف ، به ياد دارد که از وى ٥٤٠ سوال شده بود که در مقابل هرسوال و جواب نمره زده شده بود،اما در کتاب ياد شده سوالات و جوابات جعلى ( که هيچ جواب نمره ندارد)  به وى منسوب شده است .

 به گفته وى، همه اين اسناد جعلى و به همکارى يک خاديست بنام نادر ، در دسترس مولف کتاب قرار گرفته است .  به گفته موصوف، نادر در دفترش کار ميکرد، که در اول خاديست بعدا به شوراى نظار ، حزب اسلامى و طالبان پيوسته است .  اما داکتر نادر احمدزى ، که فعلا در انجمن مدنى حقوقى افغانستان کار ميکند، اين اتهامات را رد کرد .   به گفته موصوف ، در اواخر حکومت داکتر نجيب از پوهنځى طب نظامى فارغ شده و تکاليف زياد را از خادستها متحمل گرديده است .  به گفته وى ، در زمان حکومت مجاهدين هنگاميکه که عبدالحق قوماندان پوليس کابل بود، به حيث مسوول اداره  ضد جاسوسى ايفاى وظيفه ميکرد.

در کتاب رازهاى خوابيده ، کاپى يک مکتوب به شرح ذيل نشر شده است :

  (( Ser No :075

 I would like to introduce Mr.Garzia"khowakhozhai" who is the residence of Islam Abad.

He is working with I.S.I, for his security he is carrying one Klash with No71491 and pistol with No.TT-3102.

Sincerely yours ))   

تحت اين مکتوب نام     Mijer Tahir   ،با امضاى  و تاپه نيز چاپ شده است .

 اما غرزى اين کارت را نيز جعلى خواند . 

  يک پاکستانى که در زبان انگليسى دست بالا دارد، نيزگفت که در پاکستان Islam Abad)  ) جدا نه ، بلکه يکجا نوشته ميشود و همچنان کلمه ( residence  ) نيزغلطى املايى دارد و شکل درست آن ( resident  ) است ، در اين مکتوب ميجر نيز غلط نوشته شده و شکل درست آن Major )  ) ميباشد .

 به گفته اين پاکستانى ، هيچ امکان ندارد که در مکتوب استخبارات پاکستان به اين اندازه غلطى املايى باشد .  وى نيز گفت که اين مکتوب جعلى است .

  غرزى ، رزاق مامون را يک شخص ماجرا جو خواند و گفت که وى قبلا انورالحق احدى وزير ماليه ، لوى څارنوال عبدالجبار ثابت و شمارى شخصيتهاى ديگر را نيز جريحه دار نموده است .

اما در مورد با تلاش مکرر به اخذ نظر رزاق مامون دسترسى نيافتيم .  گرچه ،در اثر رزاق مامون ، غرزى به حيث قاتل داکتر نجيب معرفى شده، اما يک طالب که به گفت اش درکشتن داکتر نجيب حاضر بود، به آژانس پژواک گفت که نجيب توسط ملا عبدالرزاق وزير داخله طالبان به قتل رسيد .  به گفته موصوف ، زمانيکه نجيب ، شب پنجم ميزان به قصر دلکشاه آورده شد، يک طالب قلاتى به نام عبدالرحمن با وى گفت که پدرش را کجا کرده است ؟ 

   اين طالب مى افزايد : (( ملا عبدالرزاق به عبدالرحمن گفت که نجيب را بکشد، اما وى ورخطاشد و جرئت نه کرد، در همين اثنا ملا عبدالرزاق  تفنگچه را کشيد ونجيب را در فرق زد و بعدا ديگر طالبان نيز به وى فير نمودند . ))

 ذبيح الله مجاهد سخنگوى فعلى طالبان نيز قاتل داکتر نجيب را شخص مشخص نمى داند .

  به گفته موصوف، نجيب بسيار مردم را کشته بود و هرکس ميخواست انتقام را از وى بگيرد .

 قرار معلومات وى، در آن وقت قوماندان کابل ملا بورجان بود که قبل از رسيدن به کابل کشته شد .   وى افزود که گروه از طالبان واردکابل شدند و نجيب را به قتل رساندند .  مجاهد گفت : (( در قتل نجيب دست يک شخص نبود . ))

/ 0 نظر / 98 بازدید