۱۳ قوس ۱۳۸۶ هجری شمسی

ملا امام یک مسجد درهرات کشته شد

شبکه اطلاع‌رسانی افغانستان
افراد مسلح ناشناس یکشنبه شب ملا امام یک مسجد را درروستای ملکی های ولسوالی کرخ ولایت هرات به قتل رساندند.
مسوول مطبوعاتی حوزه جنوب غرب به آژانس خبری پژواک گفته است این افراد نیمه شب یکشنبه وارد منزل ملا حسین شده و او را به ضرب گلوله به قتل رسانده اند.
وی گفت عاملین این قتل فرار کرده اند اما پولیس در جستجوی آنها است.حدود دوماه پیش مولوی عبدالرحمن مرادی معاون شورای علمای هرات هنگامی که از مسجد سوی خانه میرفت درناحیه اول شهر هدف گلوله افراد مسلح ناشناس قرار گرفت و به شدت زخمی شد.

چهار انفجار صوتى در شهر هرات رُخ داد

هرات-آژانس خبرى پژواک، ١٣ قوس

وقوع انفجارات صوتى ، شهريان هرات را هراسان ساخت،اما تلفات و خسارات در قبال نداشت .

يکى اين انفجارات صوتى ( بمب دستى) شب گذشته در دروازۀ شرقى باغ آزادى ناحيه اول و دومى در مقابل پارک ترقى نزديک ساختمان ولايت هرات رُخ داد.

سمونوال نور خان نيکزاد سخنگوى قوماندانى امنيۀ هرات به آژانس خبرى پژواک گفت که اين انفجارات از سوى افراد ناشناس صورت گرفته و تحقيقات ادامه دارد که عاملين آن مشخص و دستگير شوند.

نيکزاد افزود که انفجارات صوتى عمدتاً تلفات و جراحات نداشته و هدف آن ايجاد ترس و رعب در بين مردم ميباشد.

به گفتۀ وى،پوليس محل يک عراده موتر کرولاى سفيدرنگ را که فکر ميکرد، بمب ها از آن پرتاب شده است، هدف قرار دادند، درحاليکه به اشتباه رفته بودند و موتر از يک کارمند رياست برق هرات بود و اين کارمند به اثر فير پوليس از ناحيۀ دست زخم برداشته است.

همچنان يک منبع امنيتى بخش پوليس حوزوى غرب در هرات گفت که شب گذشته دو بمب صوتى ديگر در منطقۀ غند ١١ در شرق شهر هرات  نيز انفجار داده شد،اما تلفات و خسارات درقبال نداشت.

وى نيز با تاييد اينکه هدف از اينگونه انفجارات، بر هم زدن امنيت و مشوش ساختن مردم است،ادعا کرد که ظاهراً اين کار از سوى يکعده از ناراضيان و گروپهاى سياسى صورت ميگيرد که با مسوولين محلى هرات مشکل دارند،اما از دادن جزئيات بيشتر خوددارى نمود.

خليل احمد باشندۀ باغ آزادى شهر هرات نيز ميگويد که شمارى از ناراضيان در ولسوالى گذره فعاليت دارند و اگر دولت مشکل بين مسوولين محلى و آنها را حل نکند،امکان دارد که وضعيت امنيتى وخيم شود.

اين درحاليست که غلام حضرت حضرتى ولسوال گذره چندى قبل گفته بود که شش گروپ مسلح که با مسوولين هرات اختلاف دارند در آن ولسوالى شکل گرفته اند ولى ميکوشند که اين مشکل را از طريق جرگه و تفاهم حل نمايند.

شش شب قبل نيز سه انفجار پيهم در شهر هرات رُخ داد.يک انفجاردر مقابل منزل څارنوال هرات در ناحيۀ ششم به وقوع پيوست و دو پوليس را مجروح ساخت.

 دو انفجار ديگر ناشى از پرتاب بمب هاى دستى در دو نقطۀ ديگر شهر بر روى سرک   صورت گرفت ، ولى تلفات و خسارات درقبال نداشت.  

/ 0 نظر / 13 بازدید