http://www.eeman.ir

موضع اهل سنت و جماعت در مورد استهزاء به پیامبر

  بسم الله الرحمن الرحیم

*یا أیّهَا النَّبِیُّ حَسْبُکَ اللَّهُ وَمَنِ اتَّبَعَکَ مِنَ الْمُؤْمنین*

 

بار دیگر دست ناپاک ابلیس از قلم زهر آلود هواپرستان کینه توز تراوش نمود و نورانی ترین و پاکترین مخلوق پروردگار توانا را آماج تهاجمی فراگیر قرار داد تا شاید به زعم باطل خویش چراغ هدایت را خاموش کنند ولی خداوند حبیب خود را یاری می نماید و دشمنان خاتم النبیین محمد مصطفی- صلی الله علیه و سلم- را در دنیا و آخرت خوار می سازد.

در چند روز گذشته در ادامه توطئه های مستمر دشمنان دین، دست کفر جهانی از آستین یک روزنامه گار فرومایه و رذیل به در آمد و تیر زهرآگینی به قلب امت اسلام نشانه رفت. این بار اصل اسلام را نشانه گرفتند، مقدسترینِ پاکیها را مورد هجوم قرار دادند تا رهروان راه محمد-صلی الله علیه و سلم- را بیازمایند که آیا وقت آن فرا رسیده است تا شیپور نابودی اسلام را یکباره به صدا درآورند؟!! چون بی حرمتی به رسول الله- صلی الله علیه و سلم- از آن جهت که کفر به رسالت است پایمال کردن حق پروردگار، و از آنجا که صحت قرآن و سنت موقوف بر صحت رسالت می باشد لازمه اش انکار شریعت، و طعنه زدن به جناب محمد مصطفی- صلی الله علیه و سلم-  موجب تکذیب فرستنده اش که پروردگار و خالق انسان است، می باشد. به همین دلیل عقوبت چنین اقدامی شدیدترین عقوبتها در دنیا و آخرت است، حتی اگر انجام دهنده چنین اعمال شنیعی توبه نماید، حکم کشتن وی ساقط نمی گردد. چنانکه ابوبکر فارسی یکی از ائمه شافعیه در کتاب الاجماع می فرماید: بی حرمتی کردن و دشنام رسول الله- صلی الله علیه و سلم- بهتانی صریح و به اتفاق مسلمانان کفر است، در صورت توبه، حکم کشتن انجام دهنده آن به حال خود باقی است، چون حد توهین به رسول اکرم- صلی الله علیه و سلم- مرگ است و چنین حدی با توبه ساقط نمی گردد.[1]

ابن تیمیه می فرماید: نصوص علما از جمیع طوایف بر این امر متفق است که تحقیر رسول الله- صلی الله علیه و سلم- کفر است و موجب مباح شدن و ریختن خون صاحب آن خواهد شد و در این که اقدام کننده به آن، هدفش طعنه زدن به رسول الله- صلی الله علیه و سلم- یا مقصودش چیز دیگر بوده، ولی ناسزا گویی به سبب آن لفظ حاصل شده، و یا اینکه هیچ قصدی جز شوخی و مزاح نداشته، یا کار دیگر انجام داده باشد، تأثیری در حکم او نخواهد داشت.[2]

سْبْکی می فرماید: اجماع منعقد است بر اینکه استهزاء و ناسزاگویی به رسول الله- صلی الله علیه و سلم- کفر است.[3]

قاضی عیاض در کتاب الشفاء بتعریف حقوق المصطفی می فرماید: بدان که هرکس به پیامبر - صلی الله علیه و سلم- دشنام دهد یا از ایشان عیب جویی کند یا معتقد به یک نقص در وجود، نَسُب، دین و یا اخلاق ایشان باشد یا او را مسخره کند و یا او را کم ارزش شمارد، حکم وی حکم دشنام دهنده است و باید کشته شود و این اجماع علما و ائمة فتوا از زمان صحابه تا به امروز است.

امام ابوبکر ابن المنذر می فرماید: اجماع اهل علم بر این است که دشنام دهنده به پیامبر- صلی الله علیه و سلم- باید کشته شود، از جمله امام مالک، لیث، اسحاق بن راهویه و مذهب شافعی بر این باور است که توبه چنین فردی پذیرفته نمی شود و مشابه این گفته را امام ابوحنیفه و یاران وی، امام سفیان ثوری ، علمای کوفه و امام اوزاعی نیز بیان فرموده اند که چنین شخصی مرتد است؛ و قاضی عیاض می فرماید در بین کل علمای سلف امت اختلافی بر سر کشتن چنین کسی نیست.

امام ابو محمد ابن زید [4]شنید که فردی به عنوان شوخی و مسخره به مردی که چهره زشتی داشت گفت: ریش و چهره اش شبیه پیامبر- صلی الله علیه و سلم- است. فتوا به قتل وی داد و حتی اجازه نداد از وی طلب توبه کنند و او را لعنت کرد.

فقهای اندلس(اسپانیا) وقتی در میان بحث و مناظره با عالمی، از وی شنیدند که گفت آن یتیم به خاطر خدا نبود که خوراک لذیذ نمی خورد بلکه از فقر و نداری بود اگر پیدا می کرد می خورد. فوراً او را کشتند و به دار آویختند.

ای امت مسلمان! ای رهروان راه محمد- صلی الله علیه و سلم- ، ای دوستداران محمد مصطفی- صلی الله علیه و سلم- آگاه باشید محبت پیامبر- صلی الله علیه و سلم- واجب است و توهین به پیامبران مانند توهین به هیچ یک از فرزندان آدم نیست؛ چرا که آثار آن بسیار خطرناکتر از توهین به آباء و اجداد، ملیت، رهبران سیاسی، احزاب و گروهها می باشد.

خداوند متعال در آیات متعددی در قرآن، ایمان به پیامبر- صلی الله علیه و سلم-، اطاعت، تبعیت، محبت و کمک کردن پیامبر اکرم- صلی الله علیه و سلم- را واجب کرده تا جایی که امر و نهی او را به عنوان امر و نهی خود معرفی کرده و شرط اثبات محبت خدا را پیروی از پیامبرش اعلام داشته است، و به احدی از مؤمنین اجازه نداده است در مقابل فرمان او نه تنها سرپیچی بلکه حق انتخاب داشته باشند؛ چنانکه می فرماید:

«ای کسانی که ایمان آورده اید پدران و برادران خود را در صورتی که کفر را بر ایمان ترجیح دهند به دوستی مگیرید که هرکس چنین کاری انجام دهد، ستمکار است.»[توبه 24]
«هرکس از رسول اطاعت کند خدا را فرمانبری کرده است.»[نساء 80]
«بگو اگر شما خدا را دوست دارید از من پیروی کنید تا خدا شما را دوست بدارد»[آل عمران 31]
«هرکس به خدا و رسولش ایمان نیاورد برای چنین کافرانی آتش جهنم را مهیا کرده ایم.»[فتح 13]
«الله تعالی آن چنان عظمتی برای پیامبر- صلی الله علیه و سلم- قائل است که به مؤمنان دستور می دهد در محضر او با صدای بلند سخن نگویند.»[آیات سوره حجرات گواه بر این اصل است.]
خداوند به وسیله او دین را کامل و او را خاتم و رحمت برای جهانیان و هدایت برای همه نسلهای بشر تا قیامت قرار داد؛ اما با وجود این همه عظمت و رحمت، اکثریت جامعه بشری از افتخار ایمان و پیروی ایشان خود را محروم کرده اند و عالمانه و عامدانه به جنگ و ستیز با این رحمت همگانی برخواسته و با انواع وسایل و امکانات به مقابله با ایشان پرداخته اند.

از جمله این اقدامات سخیفانه، پخش دوازده کاریکاتور اهانت آمیز به ساحت مقدس رسول الله- صلی الله علیه و سلم- در کانالهای ماهواره ای و روزنامه های کشورهای اروپایی می باشد. و بعد از این جریان امت اسلامی در اقصا نقاط جهان خطر این قضیه را دریافتند و از بدو پخش آن تا هم اکنون موج اعتراضات در راستای نصرت پیامبر- صلی الله علیه و سلم- نزدیک است کاخ آرزوهای سران کفر جهانی را به آتش بکشد و امید است این موج بیداری باعث هوشیاری امت اسلام و نابودی کفر جهانی گردد.

ای مسلمانان هوشیار باشید…

1.    ریشه تمام این بی حرمتی ها کفر است؛ فریب شعارهای رنگارنگ کافران داخلی و خارجی را نخورید. کفر اروپایی، لائیک و زرتشت ایرانیسم و ناسیونالیست عربی با همدیگر فرقی ندارند. چون هدف آن، نفی و براندازی دین و دشمنی با پیامبر اسلام است.

2.     امروز از داخل و خارج به اسلام توهین می شود. ای مسلمانان به وسیله کانال های ماهواره ای با زبانهای انگلیسی ،عربی، کردی، فارسی و… هر روز ارزشهای اسلامی، عقاید دینی تحت نام آزادی و دمکراسی مورد هجوم اشخاص خود فروش و بریده از دین انجام می گیرد. لذا هوشیار باشید فریب تبلیغات اغواگرانه آنها قرار نگیرید و بدانید که این هجوم فرهنگی محصولی جز کفر و استحاله فرهنگی برای ملت کرد به ارمغان نمی آورد و رهروان این مسیر سرانجامی جز خُسران در دنیا و آخرت ندارند.

3.    ای رهروان سلف صالح، کفر و بدعت دشمن اصلی دین محمد- صلی الله علیه و سلم- است برای رهایی از گمراهی و ظلم، توحید و سنت را شعار و برنامه زندگی خویش گردانید. دشمن کینه توز از بیداری و حضور مسلمانان در جهان به دست و پا افتاده است با حضور خود در مساجد و فراگیری قرآن و سنت نبوی به فهم سلف صالح، محبت خدا و رسول گرامی او را در دل خویش استوار سازید.

4.    به همه نوکران و حلقه به گوشان کفر و الحاد، تمامی کمونیستها، لائیکها، طرفداران دمکراسی های غربی و خیالبافان به اصطلاح هنرمند هشدار می دهیم که از خدا بترسند و به سوی او برگردند و بدانند که حرکات رذیلانه آنها و کفر پراکنی هایشان از دید مسلمانان که با انواع شبهه و نیرنگ به جنگ با عقاید مسلمین برخواسته اند مورد اغماض و چشم پوشی قرار نمی گیرد و با این اقدامات بی منطق کار به جایی نمی برند چرا که خداوند دین خود را نصرت می دهد.

اللهم صل علی محمد و علی آل محمد کما صلیت علی ابراهیم و علی آل ابراهیم انک حمید مجید. اللهم بارک علی محمد و علی آل محمد کما بارکت علی ابراهیم و علی آل ابراهیم انک حمید مجید

و آخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمین

[1]فتح الباری جلد 12/283

[2] الصارم المسلول 465

[3] فتاوی السبکی2/573

[4] رئیس مذهب مالکی در مغرب(م389)

------------------------------------------------------------

قرآن تحریف شده در تاتارستان

 sunni-news.com

در منطقه «کاری ویشکیمه ـ Veshkayma» از ناحیه «اولیاناوسک ـ Ulyanosk» در جمهوری تاتارستان، قرآن هایی با تحریفات و اشتباهات بسیار، به زبان های عربی و روسی توزیع شده است.به گزارش خبرگزاری ابنا، در این قرآن ها، هیچ اشاره ای به “نام ناشر” یا “محل چاپ” آنها نشده است !مسلمانان منطقه در واکنشی مناسب، بلافاصله ۱۵ نسخه از این کتاب را که پیدا کرده اند جمع آوری نمودند.هم اکنون موضوع چگونگی پیدایش این کتاب و ارسال و توزیع آن در تاتارستان، در دست تحقیق و بررسی است. تعدادی از اهالی این منطقه که کتاب فوق الذکر را توزیع نموده اند درباره اینکه چه کسی و از کجا این نسخه ها را برای آنها به عنوان «هدیه» ارسال نموده است سکوت پیشه کرده اند.در این حال «فاتح علی اولاف» رییس دایره روحانیت ناحیه اولیاناوسک گفت : «نباید از این موضوع بسادگی گذشت بلکه با شدت در مقابل اینگونه اقدامات ایستاد».

/ 0 نظر / 100 بازدید