۲۷ جدی ۱۳۸۶ هجری شمسی

مردم بيچاره از خنکی در حال يخ‌زدن هستند! ولی....

پولهای ولايت هرات هم به جيب باند مافيايی والی دست‌نشانده هرات می‌رود.
در حاليکه مردم هرات از سرمای هوا در حال تلف شدن هستند، ساختن شهرکهای هزاره نشين با پول دشمنان وطن و استعمار به سرعت ، بی شرمانه به پيش می‌رود.

 هزاره ها به وسيلۀ نارنجک و تفنگ مسلح می‌شوند اما خود هراتيها اجازه داشتن سلاح برای دفاع از خود را ندارند در حاليکه هر چند وقت تعدادی از قوماندانهای سابق هراتی  ترور می‌شوند، تاجران با اولادهايشان اختطاف می‌شوند، بی امنيتی تمام ولايت هرات را فراگرفته، مواد غذایی روز به روز گرانتر شده روان است و حالا هم مردم به سرما و برف شديد مواجه شده اند....

اينها مهم نيستند! شهرکسازی هزاره نشين، تکيه خانه ها، حسينيه ها.... مهمتر هستند.
زيرا مبادا خدای نکرده آخوندهای متعصب ايرانی خشمگين شوند و يا اينکه پلان شوم انگليس برای شيعه سازی منطقه و بعداً به راه انداختن يک جنگ بزرگ خانمان‌سوز، منحل شود.
به گفته‌ی اينها، مردم هرات بايد بسوزند و بسازند! اما دهان باز نکنند و إلّا وای به حالشان! 

خوب از والی هرات و باند مافيایی اش که انتظار کمک نه می‌رفت  و نه می‌رود چون برای آنها اولويت کار در هزاره‌سازی و شيعه سازی منطقه است....

اما.....

بـنـيـاد جناب محترم آقای انجنير احسان الله بــيـــات (  رضی الله تعالی عنهُ وَ علَی آله و  بُـنـيـاده اجمعين ) اين اُسوۀ شرافت و کرامت و طراوت و سخاوت و کانديدای انتخابی انگليس برای دوران رياست جمهوری آيندۀ افغانستان اشغال شده مان، با کمکهای رياکارانه درحاليکه دهها کامره و دوربين فيلم برداری و عکسبرداری ايشان را هميشه در همه جا و همه حال بدرقه ميکنند .... کـــجـــا شدند؟

کمک به هموطن يخ‌زده و شکم گرسنه مهمتر است؟ يا سينه‌زنی و زنجير‌زنی در تکيه خانه ها و عزاداری های بی فايده و اين بدعتهای ضد اسلامی و بدون ثواب؟

حالا کجاييد با توضيع کردن کلا پيکی های بی ارزش و چاکلتهای ۱ روپيگی خود؟
 بيایيد بفرماييد اگر زحمت نمی‌شود با چند عدد بخاری، کمپل، غذا و غيره مردم ما را کمک کنيد!
 لابد که اين چيزها گران هستند ،هان؟ و بودجه شرکت افغان بيسیم مربوط به آقای بيات که مردم ما را با فروش کارتهای تلفن خود فريب ميدهد، تاب توان پرداخت اينقدر کمکهای  انسان-فريب-دهنده ... معذرت ميخواهم! ...... انسان‌دوستانه را ندارد؟

----------------------------- 

تلفات سرما در هرات به حدود صد نفر رسید

 خبر از بی بی سی
تلفات ناشی از بارش برف سنگین و سرمای شدید در هرات، طی چند روز گذشته به حدود صد تن رسیده است.
مقامات محلی می گویند افزون بر تلفات انسانی، دها هزار دام هم در اثر سرما تلف شده اند.
آقا محمد صدیقی رئیس اداره انکشاف دهات هرات به بی بی سی گفت: "در اثر بارش برف سنگین در ولایت هرات دست کم ۹۹ تن کشته و ۱۷ تن دیگر ناپدید شده اند".
به گفته آقای صدیقی، بخشی از این تلفات، مربوط به بیجا شدگان (آوارگان داخلی) مستقر در کمپ شیدایی هرات است.
آقای صدیقی افزود: "تاکنون بیش از بیست و هشت هزار راس گوسفند در ولسوالی های اطراف هرات تلف شده است و صد و بیست هزار راس گوسفند دیگر نیز با کمبود علوفه مواجهند و اگر به آنها علوفه رسانده نشود امکان تلف شدن آنها نیز وجود دارد".

'تلفات ممکن است بیشتر باشد'

این مقام دولتی افغان گفت: "ممکن است میزان تلفات بیش از این باشد ولی به علت مسدود بودن راه های روستاها و ولسوالی ها، تاکنون آمار دقیق تری از میزان تلفات در آن مناطق در دست نیست.
به گفته آقای صدیقی، تلاش مسئولان دولتی در هرات برای باز نگه داشتن راه ها ادامه دارد، اما آنها تاکنون توانسته اند فقط شاهراه ها (راه های برون شهری) این ولایت را باز نگه دارند، ولی راه های بین ولسوالی ها و روستا های هرات همچنان بسته است.
وی افزود: "ما تاکنون بودجه ای برای کمک به آسیب دیدگان سرمای شدید در هرات از سوی مقامات دولتی در مرکز دریافت نکرده ایم و قرار است به زودی، کمک هایی که از سوی مردم، اداره هلال احمر، سازمان ملل متحد و ادارات نظامی این ولایت جمع آوری شده، به آسیب دیدگان توزیع شود".

'آیساف کمک نکرد'

در این حال، والی هرات در مصاحبه ای با تلویزیون محلی هرات، از عدم همکاری نیروهای آیساف (نظامیان تحت امر ناتو) انتقاد کرد.
سید حسین انوری، در این مصاحبه گفت: ما برای رساندن کمک به آسیب دیدگان از نیروهای آیساف درخواست کمک کردیم، اما آنان به دلیل اینکه مناطق آسیب دیده در نزدیکی مرز ایران قرار دارد، از همکاری با ما خودداری کردند.
تاکنون از سوی نیروهای آیساف، واکنشی نسبت به مطالب مطرح شده در مصاحبه تلویزیونی والی هرات، منتشر نشده است.
بارش برف سنگین از نخستین ساعات بامداد روز دوشنبه (۱۷ جدی) در هرات آغاز شد و مرکز ولایت و اطراف آن را سفید پوش کرد.
مردم محلی می گویند بارش چنین برفی، طی چند سال گذشته در هرات بی سابقه بوده و مردم این ولایت را که چند سال است با خشکسالی و کمبود باران مواجه بوده اند، غافلگیر کرد.
افزایش تلفات سرما و بسته شدن راه ها، مردم هرات را نگران کرده است.
بارش برف سنگین در هرات باعث افزایش قیمت مواد اولیه و هزینه حمل و نقل شده است.

تلفات سرما در بادغیس

بارش برف سنگین در ولایت بادغیس نیز تلفاتی را در پی داشته است.
اشرف ناصری والی بادغیس گفته است "۲۷ تن در این ولایت نیز بر اثر بارش برف سنگین و سرمای شدید جان خود را از دست داده اند".

/ 0 نظر / 12 بازدید