به مناسبت ....سه روز عــزاداری عمومی در ولایت هـرات ، اعلان نـــشد

 

إنا لله و إنا الیه راجعون!!!

والی هرات از کارش سبک‌دوش گردید

هرات پیپر
سید حسین انوری که از حدود چهار سال بدین سو به حیث والی هرات در غرب افغانستان مشغول به فعالیت بود سر انجام شام روز چهار شنبه خبر برکناریش از پست مقام این ولایت از سوی برخی رسانه های خصوصی اعلام گردید.

 بر اساس گزارشات رسیده ریاست مستقل ارگان های محل افغانستان محمد یوسف نورستانی سابق معاون وزارت دفاع افغانستان را به حیث والی جدید هرات معرفی کرده و قرار است در روزهای آینده رسما پس از معرفی به کارش آغاز کند.  

خبر برکناری سید حسین انوری والی هرات از دو ماه بدین سو پس آز آنکه اختطاف و آدم ربایی ها به اوج خود رسیده بود و اتحادیه های تاجران، اصناف، پیشه وران و دوکانداران شهر هرات دست به تظاهرات عمومی زده بودند  گهگاهی در هرات سرزبان ها می افتاد اما باز  این موضوع خاموش می شد.  

پس از آنکه یک ماه قبل اکثر مقامات بلند رتبه امنیتی شامل : محمد جمعه عدیل قوماندان امنیه، رحمت الله صافی قوماندان لوای سرحدی، غلام سرور حیدری آمر امنیت ، حاجی موسی رسولی مدیر استخبارات پولیس و مدیر جنایی و مسوولین هشت حوزه امنیتی این ولایت از کارشان به دلیل آنچه ازدیاد نا امنی و آدم ربایی مطرح شد برکنار و افراد دیگری جایگزین آنها شد شایعات زیادی ازبرکناری آقای انوری نیز بر سر زبان ها افتاد اما این شایعات همچنان در حاله از ابهام باقی مانده بود.

آقای انوری والی اسبق هرات تمام حوادثی که در این ولایت در جریان زمامداری وی به وقوع پیوست را  به دوش برخی گروه های سیاسی که به گفته وی منافع آنها در هرات به خطر افتاد بود می دانست .   

و اینکه تا چه اندازه سید حسین انوری والی اسبق هرات در دوران زمامداریش در این ولایت توانسته است به نفع مردم هرات در جهت بازسازی و ایجاد پروژه های بزرگ عام المنفعه کاری را انجام دهد گذر زمان به آن پاسخ خواهد داد.  

صبغت الله سنجر رئیس پالیسی ریاست جمهوری ضمن تائید این خبر در طی یک تماس تلفنی به رسانه ها گفته است که تغیر و تبدیلی در  پست ها  دولتی را یک امر طبیعی خوانده است. .

وی افزود سید حسین انوری یک والی موفق بوده (الله أعلم) و رئیس جمهور افغانستان پست بلندی را نیز برای وی در نظرگرفته است.

بنا به اظهارت وی داکتر یوسف نورستانی به صفت والی ولایت هرات معرفی شده است.

باید گفت داکتر یوسف نورستانی قبلا به حیث سخنگو و رئیس دفتر مطبوعاتی اداره مؤقت , در زمان حکومت انتقالی به حیث وزیر آبیاری و محیط زیست و پس از آن به صفت معاون اول وزارت دفاع ملی جمهوری اسلامی افغانستان ایفای وظیفه می نمود.    
                                                                                          

پس از آنکه خبر برکناری اقای انوری از رسانه های خصوصی نشر شد خبرنگار روزنامه هرات با  آقای صبوری سکرتر والی هرات این موضوع را در جریان گذاشت اما سکرتر آقای انوری این خبر را به شدت رد کرد.

پیش از آقای انوری ، سید محمد خیر خواه سمت والی هرات را بدوش داشت که تنها به مدت یک سال واندی توانست مقام ولایت هرات را به پیش ببرد.

/ 0 نظر / 15 بازدید