آژانس اطلاع رسانی افغانستان

کمک ائتلاف آیساف به مخالفین دولت و هواداران "تروریزم بین‌المللی؟"
 
 افشای کمک های مستقیم ناتو به طالبان


کمیسیون امنیت داخلی پارلمان کشور رییس امنیت ملی را به این کمیسیون فراخواند تا علت کمک رسانی مستقیم نیروهای ایتلاف طالبان در ولایت زابل را بررسی نمایند.
کمیسیون امنیت ملی گزارش موثقی را از ارسال مهمات و سلاح های جنگی و مواد خوراکی و لباس به ملا علم فرمانده طالبان در ولایت زابل ارایه نمود اما امرالله صالح رییس امنیت ملی کشور کمک رسانی مستمر از سوی نیروهای ایتلاف به طالبان را تکذیب کرده گفت که اشتباهی مقداری مهمات جنگی و مواد خوراکه به دست طالبان افتاده است.
کمیسیون امنیت ملی این گفته اقای صالح را رد نموده می گویند که این بار اول نیست که نیروهای ایتلاف به طالبان مهمات جنگی و مواد خوراکه می دهند و چگونه است که از طریق طیاره ، مهمات جنگی به مناطق طالبان انتقال داده اند.
سخنگوی نیروهای ایساف نیز تایید کرد که مقداری مهمات و آب و غذای نیروهای خارجی در ولایت زابل به دست گروه طالبان افتاده است.
کارلوس برانکو روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: نیروهای ایساف به مخالفان دولت افغانستان، سلاح و تجهیزات نظامی نمی دهند و مورد پیش آمده یک اشتباه بود.
وی اضافه کرد: در این رابطه محموله نیروهای خارجی از راه هوا به منطقه منتقل که به اشتباه در خارج از منطقه مورد نظر به زمین پرتاب شد.
وی تاکید کرد سعی می‌شود که در آینده چنین اشتباهی تکرار نشود.
این حادثه هفته قبل در جنوب افغانستان اتفاق افتاده است .

---------------------------

اگر آن اشتباهی بوده ، پس این مورد چی؟ -----> مشاهده‌ی خبرکدام دموکراسی؟ کدام آوردن امنیت؟
اینها که برای صلح و آرامی کشور نیامده اند بلکه برای اشغال منطقه تشریف آورده اند به اصطلاح به "دعوت خود افغانها" آمده اند.
مزدوران خودفروخته و حلقه به گوششان نیز تا امروز بی شرمانه دست به سینه ایستاده اند و شعارهای غربی و "حقوق بشری" سر می‌دهند غافل از اینکه، غرب آنها را به کلی فریب داده و سگ خود ساخته....

 

 

/ 0 نظر / 19 بازدید