۱۲ جوزا ۱۳۸۵ هجری شمسی


امام کعبه شريف میگوید افراطیت و فرقه گرائی در اسلام حرام است

منبع: باختر
دوکتور شیخ عبدالرحمن السدیس امام کعبه شریف که در مسجد فیصل در اسلام آباد پاکستان خطبه نماز جمعه را ایراد می نمود گفت : اسلام دین همدلی ، محبت و تحمل است و هرنوع انتحار و خشونت را منع قرارداده است .
خونریزی در اسلام حرام است ، ما باید همدیگر را احترام نمائیم و از هرنوع فرقه گرائی اجتناب کنیم .
 موصوف مسلمانان را در برابر پدیده های فرقه گرائی و افراطیت هوشدار داده گفت : مردمی که فریب این دو پدیده را خورده اند درواقع گمراه شده اند و تصویر غلط از اسلام ارائه میکنند .
 شیخ عبدالرحمن همچنان گفت : یک تعداد از مسلمانان از مسیر درست دین اسلام منحرف شده اند، غرق فتنه و فساد گردیده، اعمال خلاف اوامر اسلامی انجام میدهند و در میان مسلمانان تفرقه می اندازند.
امام کعبه با اصرار از امت اسلامی خواست تا وسیله دست دشمنان قرارنگرفتهو  از دین و پیروان اسلام، حراست نمایند.
وی تاکید کرد که اسلام دین مقدسی است و بهترین و کامل ترین شیوه زنده گی را معرفی میکند.

 

بیش از پنجهزار خانواده در شهر هرات از آب آشامیدنی صحی بهره مند گردید

منبع: باختر
با افتتاح یک پروژه  آب رسانی امروز  در شهر هرات بیش از پنجهزار خانواده از آب آشامیدنی صحی بهره مند گردید.به گفته حبیب الله رئیس آبرسانی ولایت هرات این پروژه به ارزش دو صدو هشتاد هزار دالر امریکائی از کمک تیم پی آر تی کشور ایتالیا به بهره برداری سپرده شده است.

 

نماينده گى حزب اسلامى افغانستان در هرات گشايش يافت

هرات <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 اژانس خبرى پژواک ،٩  جوزا  

 

عبدالهادي ارغنديوال رييس حزب اسلامي افغانستان ،  حين افتتاح نماينده گى حزب اش در شهر هرات، از پاليسى دولت در قبال مذاکرات با طالبان اعلام حمايت کرد . 

 

دفتر نماينده گى حزب اسلامي،  بتاريخ نهم جوزا با اشتراک حدود ٢٠٠٠ تن ، افتتاح گرديد .

 ارغنديوال ، در اين گردهمايي گفت که اين حزب باطالبان هيچگونه ارتباط ندارد اما افزود که اين گروه يک واقعيت است . 

 

 به عقيده موصوف طرح رييس جمهور حامد کرزى  مبني بر  مذاکره  باطالبان و مخالفان مسلح  تنها راه است براى تامين صلح و ثبات . 

 

وى گفت که حزب اش در اعمال تخريبکارانه عليه دولت  دست ندارد ولى بعض افراد اعمال ضد دولت را به  حزب نسبت ميدهد .

    ارغنديوال همچنان در اين گردهمايى برتقويت نيروهاى امنيتى داخلى تاکيد کرد و گفت که نيروهاى خارجى مشکل اساسى کشور را حل کرده نمى تواند و بايد با تقويه قوت هاى داخلى و تأمين امنيت از کشور خارج شوند .  

 

  حزب اسلامى شاخه جدا شده از  حزب اسلامی‌ای است که رهبرى آن را انجينر گلبدين حکمتيار يکى از مخالفان مسلح دولت به عهده دارد . 

 

ارغنديوال ،  گرچه در مورد بود باش فعلى حکمتيار معلومات نداد اما افزود که از مدت چهار سال ارتباط اش با وى قطع گرديده است .  

 

موصوف گفت که تشکل دوباره حزب پيرو همان اساس نامه حزب اسلامی ميباشد که درسال ١٣٤٨ شکل گرفته بود و اکنون با اعضای شناخته شده فعلی رسميت دارد.

 

ارغندیوال ازپاسخ به اين سوال که  آيا حکمتيار را به عنوان رهبر حزب اسلامی ميشناسد،  خودداری نمود وبه آژانس خبری پژواک گفت که  اعضای هيئت رهبری حزب ،  وی را به عنوان رئيس حزب اسلامی انتخاب نموده اند.

 

هرچند موصوف در مورد اينکه اگر دولت از وی و يا اعضای حزب اش در رابطه با ميانجیگری با حکمتيار و طرفدارانش در پيوستن به پروسه صلح ، دعوت نمايد همکارى خواهد کرد، مستقيما پاسخ نداد اما اظهار داشت که دراين باره  بعداً اظهار نظرخواهند نمود.

 

 قرار اظهارات موصوف ،  درنظردارند برای تنظيم وانسجام بيشترفعاليت های حزب اسلامی در ديگر نقاط کشور نيز دفاتر خود را ايجاد نمايند.

در حال حاضر اين حزب علاوه از هرات ، در کابل و شهر جلال آباد نيز نماينده گى ها دارد .  

 گرچه شمارى از مردم ،  به شمول حزب اسلامى احزاب جهادى را در ويرانى کشور بالخصوص کابل سهيم ميدانند، اما مولوی جان باز سرفراز مسئول عمومی دعوت و تنظيم حزب اسلامی به آژانس خبری پژواک گفت که حزب اسلامی طی چهار دهه گذشته نقش خود را درکشور به خوبی ايفا نموده است . 

 

 قرار معلومات موصوف  حزب اسلامی يک ونيم سال قبل دروزارت عدليه ثبت شده و جواز فعاليت را به دست اورده  است  .

 

يک باب مکتب در هرات به بهره بردارى سپرده شد

 

هرات

آژانس خبرى پژواک، ١٠ جوزا

 

کار ساختمانى و تجهیز يکباب مکتب متوسطه به هزینه اضافه ازهفتاد هزار دالر، کمک اردوی امريکا درولسوالی انجيل ولايت هرات به اتمام رسید و امروز به بهره برداری سپرده شد.

 

تورن جنرال عبدالوهاب ولی زاده قوماندان قول اردوی ٢٠٧ ظفر به آژانس خبرى پژواک گفت که  اين مکتب داراى ٨ صنف درسى و يک طبقه بوده و درظرف پنج ماه، توسط بخش مُلکى قول اردو اعمار شده است.

 

ولى زاده علاوه کرد که مکتب در قريه امام شش نور ولسوالى انجيل اعمار شده و گنجايش هشتصد تا يکهزار شاگرد را در دو وقت دارد.

 

به گفتۀ وى ، شاگردان تا حال در مکان نامناسب تدريس ميشدند، اما حالا علاوه بر تعمير، صاحب سيستم گرم کُن و سرد کُن نيز شده اند و به راحتى ميتوانند دورس شانرا به پيش ببرند.

 

قوماندان قول اردوی ٢٠٧ ظفر ميگويد که قبل از اين، هفت باب مکتب به کمک مالى اردوى امريکا و توسط بخش مُلکى قول اردوى ظفر در هرات اعمار شده است.

 

  یک باب مکتب متوسطه به هزینه اضافه ازهفتاد وپنج هزار دالر کمک اردوی امریکا درولسوالی شیندند هرات به تاريخ ٢٢ ثور سال جارى به بهره بردارى سپرده شد.

 

 به گفتۀ مسؤولين معارف هرات،بيش از نيم ميليون  شاگرد پسر ودختر دراضافه از ٥٨٠باب مکتب، مصروف فراگيرى درس بوده،اما هنوز هم حدود سى وپنج درصدشاگردان در جاهاى نامناسب و بدون تعمير تدريس ميشوند.

 

چهارراهی 'مستوفیت' ولایت هرات به نام چهارراه 'سید جمال افغان'

هرات بلاگ
مسئولین ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات میگویند که چهارراهی مستوفیت ولایت هرات با توافق شهرداری این شهر بنام چهارراهی سید جمال الدین افغان نام گذاری شده است.
آنها میگویند اخیرا کمیسیونی متشکل از شهرداری هرات ، ریاست اطلاعات و فرهنگ و چند نهاد دیگر به توافق رسیدند تا چهارراهی مستوفیت هرات را که یکی از چهارراهی های معروف و مهم هرات است را بنام سید جمال الدین افغان مسما سازند .
سید جمال الدین افغان از شخصیت های مسلمان و اندیشمندی بوده است در منطقه اسد آباد ولایت کنر بدنیا آمد.
ایران نیز همواره وی را از شخصیت های سیاسی و دینی کشور خود قلمداد نموده و آنرا زاده شهر اسعد آباد استان همدان ایران میداند.

/ 0 نظر / 13 بازدید